logo AutoStory

Pravidla jízdy na dlouhé trasy

Pravidla jízdy na dlouhé trasy

 

Když už víme základy toho kdy vyjíždět a kdy ne tak by jsme si mohli něco říci i o tom jak jezdit dlouhé trasy. Je pár základních pravidel, které se mi na dlouhé trasy osvědčily a používám je skoro pořád.

Před tím než vyjedu tam kde to neznám tak se na internetu podívám na trasu kterou pojedu. V dnešní době máme spoustu plánovačů tras, které ukazují i omezení nebo objížďky na trase. Vždy doporučuji se na tyto věci před cestou podívat, může vám to ušetřit spoustu času a překvapení.

Připravte si něco dobrého k jídlu. Jídlo na dálnicích není zdravé a často ani čerstvé, takže je dobré si vždy připravit něco na cestu. Doporučuji si připravovat věci, které jsou dobré i když jsou studené.

Další důležitá věc při dlouhé trase jsou přestávky. U každého člověka se intervaly přestávek liší. Záleží na tom jak je kdo “vyježděný” a kolik má energie. Osobně si myslím že ideální interval je jednou za 250 kilometrů pro člověka, který na dlouhé trasy není zvyklý. Pro řidiče, kteří delší trasy jezdí častěji doporučuji jednou za 300 maximálně za 350 kilometrů. Hranici 350 kilometrů nedoporučuji překračovat nikomu. Pozornost se vytrácí a reakce na silnici mají delší prodlevu.

Když se nedokážete donutit zastavit ve výše uvedených intervalech, tak pijte vodu. Pijte hodně vody. Pijte tak hodně vody, že budete muset stavět :). 

Když zastavíte tak se trochu projděte, protáhněte vaše tělo vám poděkuje :)

 

S pozdravem

Bartoš Patrik

www.auto-story.cz

tel: +420774233773

Kontaktujte nás

Tel: +420 774 101 310
Tel: +420 774 233 773 (DE/EN)

Email: autostory77@gmail.com


AutoStory.cz na Faceboku