logo AutoStory

Financování

Na co si dávat pozor při úvěru

 

 

Tento krátký příspěvek chci věnovat docela velkému problému s úvěry na auta u nás v České i Slovenské republice. Mnohokrát se setkávám s inzeráty typu “-40 000 z ceny vozu když ho koupíte na splátky”. Když jsem to po prvé viděl tak mi bylo jasné že v tom bude nějaký háček, ale bohužel najdou se lidé, kteří se nad tím ani na chvíli nezastaví a jdou na to po hlavě.

 

Jak je to tedy možné? Je to jednoduché vydělají 2x i víc tolik na provizi z úvěru. A kdo to zaplatí? No přeci zákazník. V praxi to funguje následně přijdete do autobazaru a vozidlo se vám líbí. Zeptáte se na možnost úvěru, kde by vám mohli odečíst -40 000 z kupní ceny vozu. Oni vám řeknou že je to samozřejmě možné a jde se na podepisování. Když podepisujete kupní smlouvu u úvěru měli by jste tam mít rozepsané splátky i % navýšení a kolik celkově přeplatíte. Pokud to je uvedené “ne moc srozumitelně” tak je velmi pravděpodobné že nakonec za auto přeplatíte víc jak 80 000 tisíc korun. To znamená že nakonec neušetříte 40 000 tisíc, ale přeplatíte. 

 

Stačí když se daných prodejců zeptáte jak je možné že vám na úvěr dají 40 000 korunovou slevu. Uvidíte jak se z toho budou vykrucovat a solidní použitelnou odpověď z nich nedostanete. 

 

Pokud máte známého, který dělá úvěrové poradenství vždy doporučuji ho ke koupi auta přizvat. Pokud nemáte tak si jednoduše vypočítejte z údajů uvedených na úvěrové smlouvě kolik přeplatíte a až potom ji podepisujte. 

 

 

Když se podíváte na nabídky na internetu sami uvidíte kdo takové nabídky nejvíc inzeruje.

 

Přeji krásný den a snad jsem Vám tímto pidi příspěvkem trochu pomohl.

 

 

S pozdravem

www.auto-story.cz

Bartoš Patrik

tel: 774 233 773

autostory77@email.cz

Co máme skladem najdete ZDE!

Poprávkový formulář pro dovozy na zakázku najdete ZDE!

Nalezeno článků: 0

Kontaktujte nás

Tel: +420 774 101 310
Tel: +420 774 233 773 (DE/EN)

Email: autostory77@gmail.com


AutoStory.cz na Faceboku